Istnieją skuteczne metody aby uwolnić negatywne emocje…

Czy wiesz, że emocje są czymś co pozwala ci przetrwać? Emocje są czymś co sprawia, że możesz (nieświadomie) odróżnić rzeczy i zdarzenia, które są dla ciebie pozytywne i negatywne. I niezależnie od tego czy w tym momencie sprawiają ci one radość czy ból są czymś co zostało wytworzone aby ci pomagać.

Tak, dotyczy to nawet tych negatywnych…

Dotyczy to również emocji, które sprawiają ci ból i cierpienie.Nawet wówczas kiedy czujesz się podle, czujesz smutek, złość, żal lub agresję. Dotyczy to odczuć w stosunku do twojej osoby, lub w stosunku do osób z twojego otoczenia.

Dlaczego tak się dzieje?..

Otóż emocje są mechanizmem obronnym twojej podświadomości. Wynikają z zachowania instynktownego. Wynikają z mechanizmu przetrwania, który zamyka się w trzech słowach: Walka lub Ucieczka.

Co to znaczy…

Twój umysł podświadomy, który reaguje na automatycznie zapamiętane i odtwarzane emocje w twoim ciele będzie cię prowadził w kierunku zdarzeń i rzeczy, które sprawiają ci radość, a dosłownie odpychał cię od tych, które sprawiają ci ból i cierpienie.

I uwaga…

Dzieje się to nawet wówczas kiedy w życiu dorosłym ten zapamiętany przez twoją podświadomość mechanizm jest dla twojego życia osobistego i zawodowego destrukcyjny lub oddala cię od twoich marzeń i celów.

Twoje przetrwanie jako jednostki jest ważniejsze niż uwaga… twoje dobro w sensie sukcesu życiowego, wspaniałych relacji lub zdrowia!

To nie są bzdury, a dowiedziona naukowo prawda…

Jeśli w wieku dziecięcym krytykowano cię za twoją ruchliwość, za błyskotliwość lub za to, że za często zadajesz pytania, to twoja podświadomość wytworzyła wzorzec, że bycie błyskotliwym lub zadawanie pytań wiąże się z bólem czyli krytyką. W związku z tym w życiu dorosłym nie jesteś w stanie przekroczyć magicznego progu, który można nazwać sukcesem zawodowym lub osobistym.

Inny przykład…

Mówił ci ktoś, że “dzieci i ryby głosu nie mają”? Traktowano cię obojętnie jeśli chodziło o twoje potrzeby emocjonalne, takie jak wyrażanie żalu, gniewu, radości lub smutku? Krytykowano cię za okazywanie emocji takich jak płacz? Przezywano cię beksa lub w jakikolwiek inny sposób krytykowano?

Jeśli tak było to obecnie w życiu dorosłym możesz być osobą bardzo zamkniętą w sobie, możesz mieć problemy z wyrażeniem siebie lub swoich potrzeb. Może prowadzić to do uległości w związku, do braku energii wewnętrznej lub do trudności w budowaniu trwałych i pozytywnych relacji.

Prawda jest taka, że…

Każda wytworzona i utrzymywana emocja jest nośnikiem informacji dla twojego umysłu podświadomego. Każda z nich również miała cię chronić. Ale niestety niektóre emocje, które zostały wytworzone w twoim wieku dziecięcym, dorastania lub nawet już w życiu dorosłym obecnie są dla dla ciebie destrukcyjne i negatywnie wpływają na twoje zachowanie, osiągnięcia i poziom zadowolenia życiowego.

Ale na szczęście można to zmienić…

Zawsze możesz uwolnić negatywne emocje z twojego ciała.Tak ciała, ponieważ emocje zapamiętane są przez twoje ciało, a dokładniej przez komórki twojego ciała. Dzieje się tak za sprawą tzw. “Pamięci komórkowej”.Jeśli uwolnisz negatywne emocje, to automatycznie będziesz podejmować lepsze decyzje, będziesz reagować inaczej w stresujących sytuacjach lub będziesz w stanie odblokować niewidzialny hamulec, który sprawia, że twoje osiągnięcia są dalekie od oczekiwanych.

Czy jest to dla ciebie ważne?..

Pomyśl tylko o sytuacjach, które obecnie sprawiają ci przykrość, że już nie mają nad tobą władzy. Wyobraź sobie, że w obecności niektórych osób, które wpływały na ciebie destrukcyjnie, czujesz się spokojnie. Wyobraź sobie, że czujesz większą pewność siebie i masz większą wiarę w swoje możliwości.

Emocje są tym co zbierasz przez całe twoje życie. Dobrze by było aby były one w większości budujące i pozytywne. Ale jak wiemy niestety często jest odwrotnie. Często te emocje są jednocześnie twoim własnym ograniczeniem.

Wyobraź sobie teraz…

Że twoje ciało, działa jak butla ciśnieniowa bez zaworu bezpieczeństwa. Idąc przez życie “dobijasz” tę butlę złością, gniewem, smutkiem, traumatycznymi zdarzeniami i wydarzeniami. Napełniasz ją żalem, opiniami na swój własny temat, które nie są prawdziwe. Napełniasz ją lękiem, strachem i różnego rodzaju auto-destrukcyjnym dialogiem na swój własny temat.I co się dzieje?..Ciśnienie rośnie. Butla coraz bardziej ci ciąży i cię spowalnia! Możesz pomyśleć, że trzeba spuścić ciśnienie, ponieważ butla nie wytrzyma i albo ulegnie uszkodzeniu albo eksploduje.

I masz rację…

Często eksploduje. Często osoba z nagromadzonymi negatywnymi emocjami popada w chorobę, dręczy ją przewlekły stres lub nie ma możliwości samorealizacji w wybranej przez siebie dziedzinie lub cierpią jej związki i samoocena.Ale…Czy ktoś cię nauczył spuszczać ciśnienie z twojej “butli”? Czy ktoś powiedział ci jak to zrobić, aby nagromadzone negatywne emocje nie zainfekowały twojego życia osobistego i zawodowego? Czy wiesz jak zrobić to w prosty i trwały sposób?

Prawdopodobnie twoja odpowiedź jest… NIE!

Ale możesz to zrobić. Możesz uwolnić wszystkie negatywne emocje z twojego ciała w sposób prosty i skuteczny. Jeśli chcesz uwolnić się od tych, które cię blokują lub od tych które destrukcyjnie wpływają na twoje życie, to zacznij działać… Zrób pierwszy krok!

Pozdrawiam,
Robert Oliński
Life Coach, Trener, Hipnoterapeuta

Ps. Oczywiście możesz nadal “dobijać” twoją butlę negatywnymi emocjami bez możliwości ich uwolnienia. Ale czy nie lepiej i bardziej rozsądnie będzie ich neutralizacja?.. Pomóż sobie już teraz!

Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

Pozostaw swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field