Jak obniżyć poziom stresu. Poznaj prostą autoterapię antystresową.

Jeśli jesteś osobą zestresowaną i tym samym sfrustrowaną, to zapewne chcesz wiedzieć, jaki jest jeden ze sposobów, który pomoże ci oddalić ten destrukcyjny stan od ciebie. Kliknij poniżej aby obejrzeć film!

 

 
Dziękuję za twój czas. Poniżej pozostaw twój komentarz…

Pozdrawiam,
Robert Oliński

 

Transkrypcja:

Jedną ze wspaniałych terapii na wszelkiego rodzaju stresy i „zatwardzenia” umysłowe jest oczywiście wszelkiego rodzaju zabawa i sprawianie sobie małych przyjemności. Często nazywane jest to terapią zajęciową. Rób to, co ci sprawia przyjemność. Jazda konna, klejenie garnków z gliny, malarstwo, fotografia, kółko teatralne lub aktywna zabawa z dziećmi. Rób cokolwiek, co w twoim umyśle wyzwala uczucie lekkości i wywołuje uśmiech na twarzy.

Robisz to dla siebie. A robiąc dla siebie, robisz to również i dla innych. Kiedy ty się czujesz lepiej, twoje ciało się zmienia. Twoje DNA rozpręża się, powodując polepszenia twojego ogólnego samopoczucia i uczucia szczęścia. Zabawa, hobby lub jakiekolwiek przyjemności oddalają cię od stresujących i natrętnych myśl. Poczuj się dobrze. Nikt inny za ciebie tego nie zrobi.

Dla zrównoważonego życia potrzebna jest równowaga pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Niestety nie mówię tutaj o leżeniu przed telewizorem! Zmartwiony? Też czasami lubię obejrzeć jakiś WARTOŚCIOWY program, ale leżenie i pstrykanie pilotem z kanału na kanał, bez celu albo sensu tylko powoduje drenaż psychiczny. I jeszcze coś, o czym może nie wiesz. Podczas oglądania telewizji, twój organizm przechodzi w stan bezruchu. Twój mózg wyczuwa ten stan i również przechodzi w niżej wibrujące fale, które powodują, że… UWAGA!

Jesteś bardziej podatny na programowanie twojej podświadomości! TAK, programowanie i to w większości czasu negatywne. Dlatego odradzam oglądania programów, które nacechowane są brutalnością i wiadomości telewizyjne, które w 90% przekazują negatywne treści, jak również różnego rodzaju horrory. Po co masz robić sobie krzywdę.

Jeśli już lubisz oglądać wiadomości lub filmy nacechowane przemocą, to co jakiś czas skieruj twoją uwagę do twojego wnętrza, skup świadomą uwagę na twoim ciele. W ten sposób odrywasz się od fikcji ekranowej i nie chłoniesz tych negatywizmów w tak dużej ilości. Muszę też w tym miejscu przestrzec rodziców, których dzieci zasypiają przed telewizorem, często oglądając z mamą lub tatą „niewinny” film.

Do umysłu podświadomego dociera więcej informacji bezpośrednio przed snem, a w szczególności podczas „relaksu” przed telewizorem. Umysł małego dziecka jest bardziej wyczulony na programowanie i chłonie wszystko, co dzieje się na ekranie. Jeśli zaśnie, a ty oglądasz brutalny film dla dorosłych, to twoje maleństwo również to robi, tylko zupełnie nieświadomie! Przekazywane treści trafiają bezpośrednio do podświadomości z pominięciem strażnika, ich umysłu świadomego.

Teraz zadaj sobie pytanie co lubisz robić, bądź co zawsze chciałeś zrobić, ale jakoś nigdy nie było na to czasu? Co odkładałeś na później? Chciałeś grać na gitarze lub rzeźbić? Na co czekasz? Zacznij niwelować poziom stresu w twoim życiu poprzez twoje własne małe przyjemności. Każde zajęcie, które sprawia ci radość będzie twoją własną terapią antystresową.

Film na YouTube: http://youtu.be/7s9xPrzaqq8

Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

Pozostaw swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field