Jak ominąć blokadę kreatywności w prosty i miły sposób…

Kreatywność jest tym co potrzebujesz na co dzień. Kreatywność wymagana jest od ciebie w pracy, ale przydaje się ona również i w domu. Często jednak jest ona zaburzona lub upośledzona.

W tym filmie dowiesz się jak w prosty i miły sposób ominąć blokadę kreatywności i odzyskać jej dostatek.

 

 

Dowiedz się więcej: http://robertolinski.pl/life-kick-start-cp/

Zdarza się z całą pewnością, że miewasz takie chwile kiedy pomimo najszczerszych chęci twoja kreatywność spada i nic ci nie wychodzi.  Jeśli czujesz, że nie dajesz rady czegoś zrobić, wymyślić lub pokonać w danym momencie jakiejś przeciwności, po prostu odejdź. Zrób sobie przerwę. A to ci dopiero pomysł, może zaświtać ci w głowie! Tak, właśnie tak. Jeśli funkcjonujesz w takim stanie umysłu, w którym nic nie przychodzi ci do głowy, to próbując na siłę, tylko zapętlasz się jeszcze bardziej. Brak możliwości konstruktywnego działania i niemożności znalezienia rozwiązania, w danym momencie jeszcze bardzie cię przytłacza.

W takim stanie umysłu twoja produktywność spada niemalże do ZERA. W takiej sytuacji najlepiej jak zrobisz sobie przerwę, odpoczniesz. Zasiej podczas takiej przerwy inne myśli w twojej głowie. Zrób chociaż przez kilka minut, pół godziny, lub nawet pół dnia coś co napawa cię radością i pozwoli ci oderwać twoje myśli od danego zadania lub problemu.

Dlaczego? Ponieważ tylko wówczas kiedy odciążasz swój umysł, otwierają się kanały kreatywnego przepływu energii z twojego umysłu podświadomego. Podczas czynności, które lubisz wykonywać lub podczas odpoczynku, nagle dostajesz informacje i odpowiedzi dotyczące rozwiązania twojego zadania, nad którym możesz się już męczyć od dłuższego czasu. Jeśli będziesz próbować rozwiązać go na siłę, to tylko spowodujesz dalsze narastanie stresu i tym sposobem będziesz się tylko oddalać od rozwiązania. W psychologii znane jest to jako prawo odwrotności. Im bardziej chcesz coś osiągnąć, tym bardziej się to od ciebie oddala.

Dla przykładu jeśli kiedyś chciałeś sobie coś na siłę przypomnieć. Próbowałeś tak mocno wytężyć umysł w znalezieniu odpowiedniej informacji. Mówiłeś sobie, przecież pamiętam. Kurcze, jak to się stało, że zapomniałem? Im bardziej się starasz, tym głębiej schowana jest przed tobą ta informacja. Później kiedy nucisz sobie melodię pod prysznicem, lub zajmujesz się jakąkolwiek inną rzeczą, nagle odpowiedź sama wpada w twoje postrzeganie świadome. Odpuściłeś, dałeś możliwość działania siłom, które zawsze przekażą ci odpowiednie informacje, pod warunkiem, że tylko dasz im możliwość.

Tak samo dzieje się kiedy chcesz na siłę zasnąć. Im bardziej się starasz, tym bardziej sen odchodzi. W momencie kiedy zaczniesz koncentrować się na czymś miłym i sympatycznym, twoje zaśnięcie jest tylko sprawą chwili. Pamiętaj, kiedy odpuszczasz i odwracasz uwagę od danego problemu, wówczas przychodzi odpowiednie rozwiązanie.

Z medycznego punktu widzenia, wówczas kiedy czujesz negatywne emocje, kiedy jesteś zły lub sfrustrowany, skurczeniu ulega również twoje DNA! Między innymi jest to przyczyna tego, że negatywne emocje wpływają również na fizyczne przemęczenie, apatię i brak chęci do życia. Kiedy natomiast odczuwasz radość, miłość i szczęście, twoje DNA rozszerza się i całe twoje ciało fizyczne i emocjonalne promieniuje pozytywną energią. Widać to na odległość, czuć to i słychać w twoim głosie.

Także jeśli czujesz negatywne emocje, zatrzymaj się na chwilę. Idź na spacer do lasu. Po obcuj z przyrodą. Poćwicz lub zrób coś pozytywnego dla siebie. Zrób cokolwiek, co pomoże ci zmienić twój stan emocjonalny. Nieważne co tak naprawdę zrobisz. Ważne abyś poczuł się lepiej.

Jeśli pracujesz w biurze i nie masz możliwości w danym momencie wyjść i zrobić coś co lubisz, zrób cokolwiek. Zrób sobie przerwę na kawę, porozmawiaj z osobą, którą lubisz, zrób kilka przysiadów lub pompek. Zejdź niżej kilka pięter w biurowcu i wejdź z powrotem na górę. Cokolwiek i bądź kreatywny. Myślisz może, że to strata czasu?

Może się tak wydawać, ale kiedy zmienisz perspektywę patrzenia na swój problem i dasz twojemu umysłowi odpocząć, wówczas pojawiają się alternatywne rozwiązania. Spróbuj. Nic nie tracisz a zyskać możesz wiele.

Pozdrawiam,

Robert Oliński

http://youtu.be/O9rvmZVHxWM

Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

Pozostaw swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field