Jak w 2 Minuty Zmienić To Kim Jesteś… Te Informacje Cię Zaskoczą!

 

 

Czy możliwe jest aby poprzez zwykłą zmianę postawy ciała wpływać na to jak będzie wyglądać twoja przyszłość? Czy możliwe jest aby postawa ciała wpływała na sukces lub porażkę? Obejrzyj ten film aby się o tym dowiedzieć. Witam cię serdecznie Robert Olinski z tej strony. Z tego filmu dowiesz się jak możesz świadomie kształtować swoje nieświadome działania, i tym samym wpływać na twoje otoczenie i przyszłość.

Postawa ciała jest dla nas czymś tak naturalnym jak oddychanie. Wielokrotnie, a może w przeważającej części nie zwracamy na nią nawet najmniejszej uwagi. A to błąd i za chwilę wyjaśnię ci dlaczego. Z całą pewnością słyszałeś lub słyszałaś termin mowa ciała. Jest to nic innego jak określenie pewnych zachowań, emocji i stanów wewnętrznych, które na zewnątrz widoczne są jako postawy, które przyjmujesz, najczęściej nieświadomie. Te postawy określają tak zwaną komunikację niewerbalną. Mowa ciała i jej różne aspekty towarzyszy każdemu z nas od narodzin aż do końca naszej egzystencji.

 Mowa ciała może wyrażać radość i gniew, zakłopotanie i pewność siebie, akceptację i dezaprobatę. Może wyrażać setki odczuć wewnętrznych, które przekazywane są do otoczenia cały czas, a co najważniejsze twoje otoczenie czyta z twojej postawy ciała jak z otwartej księgi i adekwatnie do tego reaguje.

Otóż musisz wiedzieć, że wszystkie formy gestów i mowy ciała, czyli elementy niewerbalne są formą komunikacji, i teraz uwaga, są one wielokrotnie ważniejszej niż to co mówisz i próbujesz przekazać werbalnie. Możesz pięknie się wyrażać i prawić komplementy, ale jeśli twoje ciało wyraża zupełnie coś innego, to twój rozmówca lub rozmówcy będą tego świadomi i będą reagować adekwatnie do informacji jakie przekazujesz niewerbalnie.

Cały czas jesteśmy oceniani przez inne osoby na poziomie nieświadomym i jeśli chcesz przekazać prawidłową treść i emocje innej osobie, to również musisz zwrócić uwagę na to, jaka jest twoja postawa.

Czy ma to jakieś większe znaczenie dla ciebie? Oczywiście, ponieważ od tego niewerbalnego czynnika zależy wielokrotnie kto zostanie promowany w pracy, kto dostanie podwyżkę, lepszą możliwość rozwoju lub czy jesteśmy lubiani czy też nie. A wiadomą rzeczą jest fakt, że im więcej ludzi nas lubi i docenia tym ma to większy potencjalnie wpływ na pozytywny kierunek naszego życia osobistego i zawodowego.

Ale to nie wszystko. Wielokrotnie mówiąc o mowie ciała, mamy na myśli jak nas inni odbierają. Ale prawie nigdy nie myślimy jak nasza postawa ma wpływ na nas samych, to znaczy na nasze samopoczucie, nasze myśli, emocje, naszą fizjologię, czyli na wszystkie czynniki, które mają wpływ jak reagujemy na otoczenie, a tym samym jak otoczenie reaguje na nas.

Otóż z przeprowadzonych badań i doświadczeń wynika, że to jaką przyjmujemy postawę, w 99% czasu nieświadomie ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, na to czy myślimy pozytywnie czy negatywnie, na to czy jesteśmy rozdrażnieni lub na to czy sytuacje dnia codziennego wywołują u nas stres i zdenerwowanie. Jak już wiesz w większości czasu nasza postawa wynika z naszego stanu emocjonalnego, czyli tego jak się czujesz i objawia się to natychmiast na zewnątrz niezależnie od tego czy chcesz lub też nie. Ciało i umysł jest połączonym organizmem, który funkcjonuje w symbiozie.

Ale powstaje pytanie. Czy można odwrotnie to znaczy poprzez świadomą kontrolę postawy ciała, na początku tylko przez kilka minut, możesz świadomie zmienić swój stan emocjonalny, a tym samym na to kim jesteś lub kim się stajesz w oczach innych osób?

Otóż tak i to w bardzo prosty sposób. Jest takie popularne angielskie powiedzenie Fake it until U make it, czyli w wolnym tłumaczeniu może to brzmieć: Udawaj aż to osiągniesz lub w naszym przypadku, udawaj, aż kimś się staniesz. Ale czy naprawdę jest to możliwe? Czy można udawać zachowanie i przyjmować postawę, która znacząco wpłynie na twoje życie?

Odpowiedź brzmi tak. Ponieważ połączenie ciało umysł działa w obie strony z równą mocą. Kiedy sztucznie się uśmiechniemy lub włożymy długopis między usta, tym, samym zmuszając twarz do jakby uśmiechu, zmieniają się również automatycznie nasze wewnętrzne emocje. Czyli wpływając na umysł reaguje ciało i wpływając na ciało, reaguje umysł.

A zatem jak można wykorzystać to w życiu codziennym? Otóż istnieją tak zwane postawy mocy, które bezpośrednio wpływają na poprawę twojego stanu emocjonalnego, na twoją zdolność reagowania na stresujące sytuacje, na twoją kreatywność i zwiększoną wiarę w twoje własne możliwości.

Za chwilę powiem ci jak wyglądają postawy mocy i jak je stosować świadomie. W tym momencie jednak możesz zapytać. I jakie to ma dla mnie znaczenie? Po co mam świadomie kontrolować swoją postawą? Otóż zwykła zmiana postawy ciała wpłynie również na zwiększenie twojej siły wewnętrznej. A osoby silne wewnętrznie są bardziej asertywne w stosunku do otoczenia i wymagań innych ludzi. Mają większą wiarę w siebie, są bardziej optymistycznie i mają większą zdolność myślenia abstrakcyjnego, czyli kreatywnego. I to jest tylko namiastka pozytywnych cech osób silnych wewnętrzne.

Ale na tym nie koniec, ponieważ różnice sięgają głębiej i są również natury fizjologicznej. Postawa ma duży wpływ na produkcję hormonów takich np. jak testosteron i kortyzol. Osoby silnie wewnętrznie mają jak dowiodły badania wysoki poziom testosteronu, i niski poziom kortyzolu, który jest jednym z hormonów stresu. U osób, które wiecznie czują się gorsze i tak się również zachowują jest dokładnie odwrotne. Niski poziom testosteronu, czyli brak siły do działania i wiary w osiągnięcie celu. Z drugiej strony wysoki poziom hormonów stresu to nerwowość, rozdrażnienie, brak konstruktywnego myślenia i tym samym wielokrotnie działania.

Jak zatem wyglądają postawy mocy. Otóż są to wszystkie postawy otwarte, na przykład kiedy siedzisz lub stoisz z wyprostowanym kręgosłupem i klatką piersiową wysuniętą do przodu. Kiedy siedzisz z odsłoniętym brzuchem i wyeksponowaną krtanią. Te wszystkie postawy świadczą o twojej sile wewnętrznej.

Ale również kiedy siedzisz lub idziesz z podniesioną głową i brodą skierowaną lekko do góry. Jest takie powiedzenie, że ktoś patrzy na kogoś z góry, co znaczy czuje się ważniejszy. I to powiedzenie ma wiele wspólnego z postawą mocy.

Postawa mocy będzie się również wyrażać tym jak mówisz i chodzisz. Jeśli mówisz pewnie i tak samo chodzisz, wskazuje to na twoją wewnętrzną siłę. Wszystkie postawy, podczas których wykorzystując ręce i ramiona, jakby fizycznie powiększasz swoją przestrzeń osobistą są postawami mocy. I na odwrót wszystkie postawy, które będą wyglądać jakbyś się kurczył lub kurczyła są postawami niskiej siły i podwładności.

Badania i doświadczenia niezbicie dowiodły, że poprzez przebywanie w tak zwanej postawie mocy tylko przez dwie minuty, zmienia diametralnie nasze zachowanie, rodzaj podejmowanych decyzji i to jak reaguje na nas środowisko. Wyobraź sobie teraz, że chcesz dostać podwyżkę lub promocję w pracy lub, że chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na kliencie lub poczuć się lepiej dla samego lub samej siebie, zawsze możesz wykorzystać świadome kontrolowanie swojej postawy do zmiany twojego stanu emocjonalnego.

Czy to znaczy, że na spotkaniu z przełożonym i podczas rozmowy o podwyżce będziesz pokazywać swoją nad nim dominację i będziesz siedzieć w ten sposób? Oczywiście nie, ponieważ byłoby to nieodpowiednie. Ale co zatem możesz zrobić? Otóż zawsze przed tak ważnym spotkaniem możesz nawet w miejscu gdzie cię nikt nie widzi, świadomie przez dwie minuty przyjąć postawę mocy, a tym samym zmienisz znacząco wynik tego spotkania. Rozmówca będzie podświadomie inaczej reagował na twoją osobę. Dlaczego? Ponieważ twój stan wewnętrzny wyrażać się będzie w każdym twoim geście, intonacji głosu, wypowiedzi i grymasie twarzy.

Spróbuj, to nic nie kosztuje, a korzyści dla ciebie mogą być fenomenalne. Twoi rodzice lub dziadkowie mogli mówić w czasie twojego dzieciństwa, wyprostuj się lub przestań się garbić. Teraz już wiesz, że nie chodziło tylko o prosty kręgosłup. Z tego filmu zapamiętaj to jedno ważne zdanie, a mianowicie… Twoje Ciało Zmienia Twój Umysł, Twój Umysł Zmienia Twoje Zachowanie, A Twoje Zachowanie Ma Wpływ Na Twoje Osiągnięcia!

To wszystko w tym odcinku. Dziękuję za twój czas i życzę ci powodzenia w zmianie twoich zachowań na pozytywne i pełne wiary w twoje własne możliwości.

Pozostaw poniżej komentarz.

Pozdrawiam,

Robert Oliński

http://youtu.be/aWxSzd-Ez34

Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

Pozostaw swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field