Czy Pieniądze Dają Szczęście…!??

Największym spełnieniem w Twoim życiu, nie jest tylko tłusty portfel!
Największym spełnieniem w Twoim życiu, nie jest posiadanie Mercedesa!
Największym spełnieniem w Twoim życiu, nie jest posiadanie pięknego domu!

A wiesz, co nim jest?

Jest nim możliwość prowadzenia życia spełnionego, radosnego, w zdrowiu i obfitości, pośród ludzi, którzy są Ci bliscy. Czyli po prostu możliwość prowadzenia szczęśliwego życia na Twoich warunkach.

Aby takie życie sobie stworzyć, musimy wielokrotnie zadawać sobie pytanie: „Co dla mnie znaczy, wieść szczęśliwe życie?”. Musimy zadawać sobie to pytanie cały czas, we wszystkich nadarzających się okolicznościach. A najważniejsze parametry, które decydują o naszym szczęściu, to między innymi: Zdrowie, Związki z Ludźmi, Możliwość Rozwoju Duchowego i Zawodowego, Dostatek Finansowy i Odpowiedni Wypoczynek.

Poniżej, zawarłem moje przemyślenia, dotyczące niektórych obszarów naszego życia, które wpływają na uczucie szczęścia i spełnienia:

PRODUKTYWNOŚĆ

Nie będziesz szczęśliwy, jeśli nie jesteś produktywny i nie dostarczasz innym wartości, którą będą doceniać. Grą życia, nie jest leniuchowanie na kanapie przed telewizorem. Oczywiście, nie zrozum mnie źle. Musimy wypoczywać, lecz tylko na tyle długo, aby móc z powrotem powrócić do produktywności. Podczas swoich zajęć, które podejmujesz dla dobra innych, stajesz się bardziej wartościowy również dla siebie, a tym samym spełniony. Oczywiście tym bardziej, im bardziej to co robisz jest w zgodzie z Twoim głównym celem i przeznaczeniem życiowym.

GRONO WSPANIAŁYCH PRZYJACIÓŁ

Przyjaciele stanowią najwspanialsze grono, motywujące i wspierające do działania. Nie odbieraj tego sobie, nie zapominaj o ludziach, którzy Cię cenią, i są w każdej chwili gotowi do niesienia pomocy. Przyjaciele, to są wspaniali ludzie, którzy pomimo, że wiedzą na Twój temat, chyba wszystko, wciąż Cię lubią i chcą Ci pomóc :). Oczywiście wszyscy spotykamy na swojej drodze różne osoby. Każdy pojawia się w naszym życiu z jakiejś przyczyny, nigdy przez przypadek. Zawsze starajmy się wyciągnąć wnioski i nauki, płynące z takiego kontaktu.

PRZYNALEŻNOŚĆ KULTUROWA

Bądź dumny(a) ze swojej narodowości, języka, którym władasz, świętami, które spędzasz z rodziną, tradycjami i strojami regionalnymi lub narodowymi. Dziel się tą wiedzą kulturową z innymi. Nasza piękna planeta jest jednym organizmem, objawiającym się pod wieloma formami, również kulturowymi. Pielęgnujmy tradycje i odmienność, która jednocześnie stanowi o naszej wspólnocie.

ROZWÓJ DUCHOWY/EMOCJONALNY

Świadomość o tym, że jesteśmy istotami duchowymi i wchodzimy w interakcje z całym otoczeniem na poziomie energetycznym, bardzo będzie pomocna na drodze do naszego rozwoju i doskonalenia.

Świadomość jest niezbędną podstawa w kształtowaniu harmonii w rodzinie, społeczeństwie, narodzie i ludności całej planety.

Korzystaj ze źródeł wiedzy, ucz się, czytaj, studiuj, praktykuj i nauczaj innych. Dziel się swoją wiedzą. Nie bądź ignorantem(ką) w tych sprawach. Energia elektryczna i nasz aspekt duchowy są niewidzialne, lecz kiedy je zignorujemy, bardzo boleśnie, a czasami śmiertelnie „kopią”. Duchowość, jest tym co nas wywyższa ponad świat nieożywiony, roślinny i zwierzęcy. Ale jest to również to, co obarcza nas pełną odpowiedzialnością za losy rodziny, ludzkości i planety. NIKT nas z tego nie zwolni i nie rozgrzeszy. Dlatego wzrastajmy w świadomości.

NIE ODKŁADAJ NICZEGO NA PÓŹNIEJ
  • Nie odkładaj tego, aby powiedzieć DZIĘKUJĘ
  • Nie odkładaj tego, aby powiedzieć PRZEPRASZAM
  • Nie odkładaj tego, aby powiedzieć KOCHAM CIĘ
  • Nie odkładaj tego, aby zadzwonić do przyjaciela
  • Nie odkładaj tego, aby umówić się na spotkanie
  • Nie odkładaj tego, aby zrobić coś co lubisz

Nie odkładaj, ponieważ drugiej szansy możesz już nie mieć!… Ucz się i baw się w każdej sytuacji. Korzystaj z życia, ponieważ masz ograniczony czas na tej planecie, jesteś tu w tym wymiarze aby doświadczać. Więc nie siedź w domu, realizuj swoje CELE…

Jeśli żyjesz pełnią życia i nie żywisz urazy, będziesz żyć w spełnieniu. Jeśli żyjesz pełnią życia, wyrażać to będzie Twoja postawa, twarz, ton głosu i błysk w oku. Twoja osoba będzie emanowała magiczną energią, która będzie przyciągała innych, przy której będą „ogrzewać” swoje utrapione i zmęczone „Ja”.

TWOJA RODZINA

„Inwestuj” swój czas i uczucia w przebywanie z nimi. Odwzajemnią Ci się tym samym… Inspiruj ich, a obdarzą Cię tym samym… Zwróć uwagę na małe detale i drobnostki, które cieszą członków Twojej rodziny, i które można pielęgnować bez zbędnych środków i wysiłku…

Jeśli ojciec wychodzi z domu do pracy, czując całusa swojej córki na policzku przez cały dzień, jest pełen mocy i radości. Jeśli mąż wychodzi z domu, wciąż czując kochające objęcia żony i jej wspierające słowa, jest zwycięzcą…

Potęga rodziny jest nieprzeceniona. Potęga rodziny buduje liderów i zwycięzców. Nigdy o tym nie zapominaj. Największą wartością w życiu każdego człowieka jest wsparcie i miłość drugiej osoby. Bez niej istoty ludzkie usychają jak obłamana gałąź… Lepiej mieszkać w namiocie na plaży, z kimś kto Cię kocha, niż mieszkać w pięknej kamienicy samotnie.

W ciągu napiętego dnia, pamiętaj o tym dlaczego robisz to co robisz, dla kogo i z kim chcesz się tym dzielić!

Uczyń swoje życie, prawdziwym dziełem sztuki, pełnym spełnienia, miłości i radości.

Jeśli wpis ten uważany jest przez Ciebie za wartościowy, proszę podziel się nim ze swoim gronem znajomych. Prześlij tę wiadomość na Facebook, Twittera lub Blipa!

Dzięki za Twój czas. Życzę wielu sukcesów i spełnienia.

Pozostaw swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field