Prosta *Technika NLP* (Budowanie Relacji Międzyludzkich)

Jak to jest, że z jedną osobą nawiązujemy dobre wzajemne relacje, a z drugą wręcz przeciwnie?

Jak to się dzieje, że jeden sprzedawca zdobywa nasze zaufanie a drugi nas denerwuje i odstrasza. Czy chodzi tylko o wygląd naszego rozmówcy, wykształcenie, pochodzenie i wysławianie się?

Sprawa jest trochę bardziej złożona i opiera się na postrzeganiu podświadomym,…

czyli innymi słowy nieświadomym. Nasza podświadomość wyłapuje wszelkie sygnały niewerbalne i werbalne, nad którymi tak naprawdę prawie nigdy się nie zastanawiamy. Nasza umiejętność zachowania i świadomej kontroli nad wszelkiego rodzaju odruchami werbalnymi i niewerbalnymi decyduje w dużej mierze o naszych wzajemnych relacjach.

Czy budowanie prawidłowych relacji jest trudne? NIE, jest pewna prosta technika NLP, która może nam w tym pomóc!… Jeśli zna się ją i świadomie stosuje podczas kontaktów interpersonalnych, daje zadziwiające efekty.

Omawiana technika NLP…

nazywana jest techniką mirroringu, czyli techniką lustrzanego odbicia. Budowanie relacji odbywa się po pierwsze na rozpoznaniu osobowości naszego rozmówcy i jego stylu percepcji. Czy jest to wzrokowiec, kinestetyk czy słuchowiec. Po rozpoznaniu tego pierwszego elementu wiemy jak z naszym rozmówcą postępować i jakie sygnały i informacje będzie w stanie najszybciej przetworzyć i zaakceptować.

Następnym ważnym czynnikiem w budowaniu relacji jest odzwierciedlenie zachowania, gestów, pozycji ciała, tonu wypowiedzi i tempa wymowy naszego rozmówcy. Jeśli to zrobimy nawiążemy ściślejsze wzajemne relacje, które pozwolą nam na zbudowanie większego porozumienia z naszym rozmówcą.

Ta prosta technika NLP, jest znana od zawsze, tylko bardzo często nie dostrzegamy, że jej używamy. Robimy to podświadomie. Osoby o dużej inteligencji emocjonalnej robią to automatycznie i zawsze właściwie!…

Dobrze rozwinięta inteligencja emocjonalna ułatwia współżycie z innymi ludźmi jak również prowadzi do lepszych z nimi relacji.

Co zrobić jeśli inteligencja emocjonalna nie jest naszą mocną stroną? Proste, nauczyć się omawianej techniki NLP i zacząć ją świadomie stosować we wzajemnych relacjach z innymi ludźmi 🙂

Jeśli podobał Ci się ten wpis, pozostaw poniżej swój komentarz i podziel się tymi wiadomościami ze swoimi znajomymi poprzez Facebooka, Twittera lub innymi mediami społecznościowymi…

Pozdrawiam i życzę wspaniałego dnia,

Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

Pozostaw swój komentarz

6 Comments

 • Liliana

  Reply Reply 20/11/2010

  Witam,

  otrzymalam informacje na temat Twoich szkolen od Mirki, obejRZałam co nie co, poczytalam i mysle, ze warto do Ciebie zagladac. Z pewnoscia mozna sobie odswiezyc i utrwalic znane juz sprawy oraz zapoznac sie z nowymi tematami 🙂
  Mala uwaga: tylko ten sie nie myli, kto nic nie robi… Ciebie to nie dotyczy, z cala pewnoscia, widac w ferworze pracy przydarzyl sie maly „byczek” ortograficzny:) Wskazalam go duzymi literami:) Dziekuje za ciekawe przedstawienie Techniki NLP 🙂 Pozdrawiam,
  Liliana
  …zapisuje sie na kurs, wiedzy nigdy nie za duzo:)

  • robertolinski

   Reply Reply 20/11/2010

   Dziękuje serdecznie za miłe słowa uznania. Z przyjemnością dzielę się z innymi zdobytą w boju przez lata wiedzą, jak również nadal sam uczę się i korzystam z wiedzy bardziej doświadczonych szkoleniowców i marketerów 🙂

   Przepraszam za niefortunnego „byczka”. Muszę go jak najszybciej zlokalizować i naprawić!..

   Dziękuję za komentarz, pozdrawiam i do usłyszenia,
   Robert

   • Dawid

    Reply Reply 19/12/2010

    Witam!
    Ja równiez jestem zachwycony całym kursem pana Roberta z którego można bardzo dużo się nauczyć! Zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z prawidłowym korzystaniem z internetu i mediów społecznościowych!
    A co do „byczka” to zauważyłem na koniec piątego odcinka w zaproszeniu na odcinek szósty!
    Serdecznie poadrawiam!

 • Mirosława

  Reply Reply 27/11/2010

  Witam serdecznie Robercie,chciałam bardzo serdecznie podziękować za nadesłane materiały. Nie zdążyłam zapoznać się ze wszystkimi przesłanymi kursami,ale na pewno w najbliższym czasie nadrobię zaległości.Jeśli chodzi o powyższe szkolenie ,,Pozytywne Budowanie Relacji’, to się zupełnie z tym zgadzam.Są osoby ,z którymi jest bardzo trudno nawiązać kontakt.Teraz to zrozumiałam i na pewno będę się stosowała do podanych wskazówek.

 • nadia

  Reply Reply 19/01/2011

  Dzekuje serdecznie Robercie za mile i bardzo pozytywne przedstawienie Techniki NLP. Naprawde to liubie !

  • robertolinski

   Reply Reply 20/01/2011

   Nadiya,

   Bardzo dziękuję za informacje… NLP kojarzy się niektórym osobom z manipulacją, tak jak hipnoza z wywoływaniem stanów, w których hipnotyzer może ubezwłasnowolnić osobę zahipnotyzowaną… Jest jeszcze druga strona tego medalu, a mianowicie zarówno jedna jak i druga technika wykorzystuje naturalne zdolności człowieka i jego umysłu… Możemy tworzyć wspaniałe życie i relacje, wykorzystując tę wiedzę… Korzystajmy z własnych wspaniałych możliwości… Budujmy pozytywne relacje i piękniejszy świat:)

   Dziękuje i pozdrawiam,
   Robert

Leave A Response

* Denotes Required Field