TOP 10 – Polecanych Wtyczek Do WordPress-a

Podzielę się z Tobą moimi efektami w poszukiwaniu funkcjonalnych wtyczek do WordPressa. Poszukiwanie wtyczek jest fajną zabawą, ale nie każdy ma na to czas i umiejętności, chociażby językowe.

Podczas instalacji swojego bloga na silniku WordPress, jest on niewinnie czysty i bez dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają życie blogera :)… My sami jesteśmy odpowiedzialni za załadowanie odpowiednich pluginów, czyli wtyczek, które oferują różne możliwości i poprawiają funkcjonalność naszej strony.

Mamy do wyboru tysiące wtyczek w sieci… Niektóre z nich dostarczą niezbędnej funkcjonalności Twojemu blogowi, a niektóre niekoniecznie. Aby przefiltrować, chociaż ich część, trzeba spędzić przy komputerze dłuuugie godziny. W związku z tym, jeśli chcesz zająć się budowaniem swojego biznesu w sieci, jako wolny przedsiębiorca, przychodzę Ci z pomocą i poniżej umieściłem listę wtyczek, których osobiście używam i polecam. Są one darmowe i na pewno poprawią funkcjonalność Twojego bloga! Aha musisz się przyzwyczajać powoli do tego, że 99% materiałów będzie w języku angielskim, ale to dobrze, przy okazji będzie to również nauka języka :).

Aby zainstalować przedstawione wtyczki:
 1. zaloguj się w swoim Kokpicie w WordPress
 2. w panelu po lewej stronie znajdź i kliknij na „wtyczki”
 3. kliknij na „dodaj nową”
 4. wpisz w okno, nazwę wymaganej wtyczki i wciśnij „szukaj”
 5. kliknij „zainstaluj”

Voila!, proste prawda!

OKI, poniżej przedstawiam listę moich ulubionych:

1. Tweetmeme ~ Instaluje ikonę Twittera, na początku, końcu lub obu jednocześnie. Pomaga odwiedzającym w prosty sposób na dzielenie się Twoim wpisem poprzez Twittera.

2. What Would Seth Godin Do ~ Instaluje wtyczkę, która śledzi odwiedzających Twojego bloga i rozgranicza czy są to nowi odwiedzający, czy też stali bywalcy. Na podstawie tych wiadomości, możesz ustawić napis zachęcający do zapisania się do Twojego NewsLettera dla nowych, lub podziękowanie za ponowne odwiedziny dla stałych czytelników.

3. Sociable Polska Edycja ~ Jest to jedna z wielu wtyczek, które możesz zainstalować na swoim blogu, która umożliwia odwiedzającym na przesłanie treści Twoich wpisów na ich media społecznościowe, których są członkami, np.: Facebook, Blip, Digg, Wykop, Śledzik itp.

4. Comment Re-Direct ~ Dzięki tej wtyczce możesz przekierować osoby, które zostawiły komentarz do Twojego wpisu po raz pierwszy, na dowolną, przez Ciebie wybraną stronę, na której np.: możesz podziękować za ich komentarz… wspaniała droga do nawiązywania nowych ciepłych relacji!

5. WP Related Posts ~ Wtyczka ta umieszcza poniżej aktualnie czytanego wpisu, listę wpisów o podobnej, lub zbliżonej tematyce. Wspaniałe zachęcenie do zwiększenia poczytalności.

6. My Live Signature ~ Wspaniała wtyczka, umożliwiająca umieszczenie odręcznego podpisu pod każdym z Twoich wpisów na blogu (instrukcja jak stworzyć taki podpis, ukaże się niedługo na moim blogu w wersji video)

7. Simple Facebook Share Button ~ Instaluje ikonę Facebook, na początku lub końcu każdego wpisu. Pomaga odwiedzającym w prosty sposób na dzielenie się Twoim wpisem i umieszczanie go na swojej stronie Facebook. Ikonka oferuje również licznik, przekierowanych wiadomości.

8. Social Slider ~ Wspaniała wtyczka, która umieszcza wszystkie media społecznościowe, na których można Cię odnaleźć, po lewej stronie ekranu komputera. SUPER. Zawsze widoczna i elegancka!

9. WordPress Facebook Fan Box Widget ~ Wyświetla listę Twojego grona znajomych na Twojej stronie Facebook-a. Każdy powinien ja zainstalować!

10. Show Top Commentators widget ~ Wyświetla listę najbardziej aktywnych komentatorów Twojego bloga, zachęcając jednocześnie do aktywności innych czytelników i/lub słuchaczy. Komentatorzy mają tym samym możliwość, poprzez aktywowanie linków, uruchomić odsyłacze do swoich blogów. Jest to wspaniała forma promocji, która opłaca się wszystkim stronom.

Wierzę, że informacje te stanowią dla Ciebie dużą wartość i są pomocne w budowaniu Twojego bloga. Proszę pozostaw mi swój komentarz poniżej i Twoje przemyślenia. Podziel się również tymi wiadomościami ze swoją grupą poprzez Facebook, Twittera lub Blipa!

Dzięki za Twój czas. Życzę wielu sukcesów i zabawy.

Pozostaw swój komentarz

1 Comment

 • Ania

  Reply Reply 04/05/2012

  Witaj Robert!
  Świetny blog, pełno ciekawych i przydatnych informacji. Gratuluję! Wtyczki w większości mam już zainstalowane na moim blogu, nad 2 się zastanawiam.

  Potęga myśli, podświadomość, świat wokół nas, transerfing rzeczywistości, afirmacje… Toż to mój temat! Jeszcze dziś przejrzę dokładnie Twój blog 🙂

  Fajnie, że jesteś i że na ten blog trafiłam.
  pozdrawiam
  Ania

Leave A Response

* Denotes Required Field