Wiara W Siebie I Jak Ją Zdobyć…

Jak możemy zdobyć wiarę w siebie?…

Czytając, słuchając i obserwując ludzi sukcesu, niezależnie od ich zakresu działań i profesji, wywołują oni uczucie, że są oni osobami w jakiś sposób ponadprzeciętnymi i wyróżnionymi. Coś w nich samych, czyni ich innymi i wyróżniającymi się z tłumu. Możesz odnieść wrażenie, że osiągnięcie podobnego sukcesu w danej dziedzinie przez Ciebie jest niemożliwe, ze względu na Twoje przekonania o swoich możliwościach, szczęście-nieszczęście życiowe, uwarunkowania genetyczne i społeczne, wychowanie i inne, które według Ciebie powodują, że jesteś inny(a) od ludzi sukcesu i nie posiadasz tego podstawowego i magicznego czynnika, który pozwala podążać im ścieżką życia spełnionego i usłanego osiągnięciami.

Aby podnieść swoją wiedzę i morale, czytasz książki i przeglądasz dostępne materiały, napisane o ludziach sukcesu, aby wyłapać te tajniki, które czynią ich tak specjalnymi, które przyczynią się również do Twojego wzrostu. Czytasz o wyćwiczonych nawykach, które ludzie sukcesu stosują w swym codziennym życiu. Stosujesz się do książek motywacyjnych i wszelkich wskazówek dotyczących autosugestii i stawiania celów.

Niestety z jakiegoś powodu, to wszystko nie działa, jeśli chodzi o Twoją osobę i wzmacnia tylko Twoją opinię o ludziach sukcesu, że są oni niepowtarzalni i nie można zdobyć tego sekretnego składnika ich powodzenia tylko poprzez naukę, czytanie, dyscyplinę i podążaniem za wskazówkami zawartymi w podręcznikach. Dochodzisz w pewnym momencie do wniosku, że Ty nie urodziłeś(aś) się po to, aby osiągnąć sukces. Urodziłeś(aś) się po to aby toczyć walkę z życiem i każdym pojawiającym się wydarzeniem.

Ludzie sukcesu są zwykłymi ludźmi…

Z całą pewnością macie wokół siebie ludzi sukcesu, których podziwiacie i szanujecie. Dotyczy to życia prywatnego, jak również zawodowego. Jeśli budujecie biznes za pomocą marketingu sieciowego, czytacie o najlepszych menadżerach w wydawnictwach informacyjnych Waszej firmy, spotykacie ich na galach i słuchacie ich szkoleń. Niektórzy mogą na nich patrzeć z zazdrością, a niektórzy jak na półbogów!… W większości są to osoby, które odniosły spektakularne efekty w swojej pracy.

Takich ich widzimy kiedy nie mamy możliwości z nimi porozmawiać twarzą w twarz, kiedy stoją na scenie lub czytamy o nich w naszych kwartalnikach. Kiedy przechodzą koło nas podczas spotkań firmowych próbujemy znaleźć się jak najbliżej, aby zaczerpnąć trochę tej ich magii, a kiedy zostaniemy im przedstawieni i uścisną naszą dłoń, aż płoniemy z zachwytu. Jest w tym jakaś magia. Przez naszą głowę wielokrotnie przebiega myśl „On(a) to tak, ma możliwości, warunki, zdolności, talenty, zdrowie, znajomości… itd., a ja? Nic z tych rzeczy”. Sukces nie jest dla mnie!…

Kiedy natomiast mamy możliwość poznać ich osobiście i z nimi porozmawiać, okazuje się, że są oni tak naprawdę zwykłymi ludźmi. Niektórzy z nich oczywiście posiadają naturalne talenty, ponieważ nie każdy będzie Robertem Kubicą, ale mówiąc o naszych poczynaniach biznesowych i planowanym osiągnięciu sukcesu, spostrzegamy, że wszyscy nasi rozmówcy mają również swoje słabsze i mocniejsze strony. Również i oni nie są we wszystkim doskonali i tylko niewielka część ich wysiłków przekłada się na widoczne rezultaty.

Okazuje się, że prawie każda „gwiazda” biznesu jest takim samym człowiekiem jak Ty i ja, z jedną jednak różnicą. Każda z tych osób, aby osiągnąć sukces podejmuje wewnętrzną decyzję, że PORAŻKA NIE JEST DOSTĘPNĄ OPCJĄ. Pracują bardzo ciężko i wytrwale, mając w swoim umyśle wytyczony cel, o którym powiedzą Ci w ciągu dnia jak również obudzeni w środku nocy. Tak jak żołnierz oddziałów specjalnych składa karabin w kilka sekund niezależnie, czy robi to po śniadaniu, marszobiegu, czy wyrwany z głębokiego snu!

Jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik. Ludzie sukcesu osiągają to czego pragną, ponieważ kochają to co robią i każde osiągnięcie i krok naprzód jest ich inspiracją. A kiedy zdarza się krok w tył lub dwa, szybko się zbierają w sobie, ponieważ porażka w tym co robisz z radością jest tylko motywatorem aby znowu się podnieść.

Ludzie sukcesu również nie lubią przegrywać, ale różnią się od nas tym, że wiedzą, że każda porażka, z której wyciągną konstruktywne wnioski, przybliża ich do sukcesu. Nie są oni najlepsi we wszystkim co robią, ale mają, tak jak każdy z nas również i mocne strony, które wykorzystują, a nad tymi słabszymi świadomie pracują w celu dokonania pozytywnych zmian.

Jak zdobyć wiarę w siebie w każdym wieku?…

Jeśli teraz, usiadłbym ze sobą samym naprzeciwko, kiedy miałem 21 lat i próbowałbym wytłumaczyć sobie jak zdobyć wiarę w siebie i przekonanie o swoich niepowtarzalnych zdolnościach, które doprowadzą mnie do sukcesu życiowego, z całą pewnością 21-letni Robert, patrzyłby na mnie jak na jakiegoś „wapniaka” prawiącego kazanie! Z całą pewnością nie nawiązałaby się nić porozumienia w omawianej kwestii. Tak naprawdę, nic dziwnego, ponieważ bez doświadczenia zdobytego podczas całej podróży życia, trudno jest zrozumieć doświadczenia przez które przechodzimy, a które mają za zadanie nas wzmocnić. To te doświadczenia tak naprawdę odsiewają ziarno od plew. Niemniej jednak, niezależnie od wieku i Twojego doświadczenia, postanowiłem dzielić się swoją wiedzą i pomóc tym osobom, które naprawdę pragną pozytywnych zmian w swoim życiu i tym, którzy jak na razie przejawiają małą wiarę w siebie i swoje możliwości.

Na początku jest tylko jeden czynnik, który musisz zrozumieć i tak naprawdę jest to decyzja oparta tylko i wyłącznie na wierze i przekonaniu wewnętrznym o swojej przyszłości, niż na namacalnych i obecnych dowodach, jak również małym doświadczeniu życiowym, jeśli jeszcze jesteś w młodym wieku.

TWÓJ SUKCES ZALEŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE OD TWOJEGO OSOBISTEGO ZAANGAŻOWANIA. TWOJEJ ODWAGI, DETERMINACJI, WIARY W SIEBIE I TWOICH UMIEJĘTNOŚCI!

Jeśli drogi czytelniku jesteś jeszcze młody(a) i brak Ci życiowego doświadczenia i jesteś na początku swojej drogi życiowej, początkiem do zmian i kreowania Twojej rzeczywistości są oczywiście dobre książki, filmy, szkolenia i wszelkiego rodzaju materiały edukacyjne. Niemniej jednak nigdy nie osiągniesz sukcesu i prawdziwie niezłomnej wiary w siebie bez zdobytych doświadczeń, bez faktycznego robienia rzeczy, które umożliwią Ci naukę i dadzą możliwość wyciągania wniosków.

Piękno doświadczenia przychodzi wraz z sukcesem jak i porażką. Jeden element powoduje, że czujesz się pozytywnie, a drugi może na początku podcinać Ci skrzydła, lecz niemniej jednak każdy z nich jest częścią większej całości, która nazywa się drogą do sukcesu i doświadczenia. Nikt poza Tobą nie może podążyć tą drogą, ponieważ każdy ma swoje lekcje do przerobienia. Zarówno każdy okruch sukcesu jak i ciężar porażki stanowi wiedzę, którą możesz wykorzystać w przyszłości. Nawet podczas chwil załamania i braku chęci, zapytaj sam(a) siebie: „czego teraz się uczę, jakie wnioski mam wyciągnąć z tego doświadczenia?” Umiejętność wykorzystania tych czynników stanowią o twojej wartości i zbudowania niezłomnej wiary w siebie i swoje poczynania.

„Jeśli myślisz, że możesz czegoś dokonać lub nie. W każdym z tych wypadków, prawdopodobnie masz rację”.

–Henry Ford–

W tym momencie myślę o sobie jak o człowieku sukcesu pod wieloma względami. Mając na uwadze tony porażek i lata zwątpienia, które powinny mnie umieścić pomiędzy ludźmi o pustym spojrzeniu i wyblakłych twarzach, które powinny pozbawić mnie chęci i mocy czynienia wszelkich pożądanych zmian w moim życiu, które tylko pozornie wzmacniają „starą” prawdę ogółu społeczeństwa, że sukces jest dla wybranych, a Ty się nie wychylaj,… po prostu powinienem się poddać, siąść przed telewizorem i doświadczać życia za pomocą szklanego ekranu.

Ale powiem Wam, że teraz z perspektywy czasu dziękuję za te wszystkie doświadczenia. One wszystkie uczyniły mnie człowiekiem niezłomnym w swoim dążeniu i realizacji wielkiego planu. Nie jestem jeszcze milionerem, nie posiadam jeszcze wolności finansowej ani aktywów, które mam zaplanowane, ale w tym momencie każda moja porażka, którą nazwijmy doświadczeniem, wzbudza we mnie tylko większą determinację do zwiększonego wysiłku. Wiem, że przede mną jeszcze długa droga, która tak naprawdę nigdy się nie kończy, ponieważ kiedy docieramy do wcześniej określonego celu, okazuje się, że jest to tylko pewien etap na drodze rozwoju.

Oczywiście nie będziemy tutaj omawiać co jest sukcesem dla każdego z nas i drogą rozwoju, ponieważ elementy te są różne dla każdego z nas. Niemniej jednak, powiedźmy sobie szczerze, jesteśmy godni aby żyć życiem swoich marzeń i mamy przed sobą jeszcze wiele do zrobienia. Dotyczy to zarówno mnie jak również i Ciebie.

Miej wiarę w moc doświadczenia…

Prawie każdy „krok w tył” w moim życiu, spowodowany był brakiem cierpliwości, chęcią stania się kimś innym i szybkiego osiągnięcia rezultatów. Z reguły podczas moich największych doświadczeń życiowych (katastrof), oskarżałem wszystko i wszystkich naokoło siebie za brak sukcesów i za niepożądane skutki i przypadki losowe, które powodowały moje cierpienia i brak pożądanych rezultatów. To świat się uparł na mnie! To nie jest fair! I pomimo mojego zrozumienia rzeczywistości, ból nigdy nie był łagodniejszy.

Ale to nasza zdolność od odbicia się i stanięcia znowu na nogi, na zdolność przemiany porażki w sukces i wyszukania pomiędzy nimi nowych możliwości, jest ZDOLNOŚCIĄ ŻYCIOWĄ, która ma niesamowitą wartość. Nie pozwól aby Twoje emocje związane ze stratą i zagubieniem, wpędziły Cię w depresję!… Ukończenie szkoły bądź uniwersytetu, dobrowolne odejście z pracy lub kiedy Cię zwolnią, są tak naprawdę pewnego rodzaju zmianą, która generuje wiele możliwości. Są to momenty bardzo ważne w naszym życiu i niekiedy stanowiące źródło i początek przemiany. Niewiele osób doświadcza takich możliwości w swoim życiu, pełnym obaw i lęków. Wielkie zmiany życiowe nie są doświadczane przez większość społeczeństwa, czy przez większość osób. Nie są one również czymś oczywistym i chcianym przez naszą ludzką naturę. W związku z czym, kiedy się pojawią, wykorzystaj je w korzystny dla siebie sposób. Kreuj zmiany w swoim życiu, które są nieodłączną jego częścią. Lepiej być kreatorem zmian niż ich ofiarom.

Jak radzić sobie z zagubieniem…

Jeśli w tym momencie nie wiesz co chcesz robić w życiu, pomimo wykonywanego zajęcia i zdobytego wykształcenia, po prostu spróbuj wielu rzeczy i czynności, które powodują u Ciebie uczucie spełnienia i radości!… Kiedy już znajdziesz taką rzecz i zajęcie z całą pewnością przyniosą Ci one również i satysfakcjonujące dochody. Używaj swoich zdolności do budowania aktywów (o tym napiszę w następnym wpisie), nie wymieniaj tylko pracy i swojego czasu na pieniądze, ponieważ jest to bardzo krótkowzroczne i mało strategiczne podejście.

Zacznij budować swoje źródła dochodów pasywnych, które zapewnią Ci godne życie, nawet wówczas kiedy nie będziesz mógł(a) już pracować lub kiedy nie będziesz mieć na to ochoty!… Z początku będzie to ciężka praca i może Ci się będzie wydawać, że nie ma to sensu, ponieważ nie widać upragnionych dochodów (również miewałem takie chwile), lecz Twoje Ja z przyszłości, podziękuję Ci za Twoje dzisiejsze decyzje.

Nie podążaj za głosem tłumu. Nie daj się zwieść pozorom. Pamiętaj, kiedy wkroczysz na drogę prowadzącą do wolności, będziesz inny(a) od wszystkich. Jak tylko podejmiesz tę decyzje będziesz w gronie 3% osób na świecie, które żyją życiem swoich marzeń. W tej krainie szczęścia i spełnienia życiowego nie ma tłoku, a miejsca jest wiele dla osób świadomie kreujących swoją rzeczywistość.

Początkowa pustka w głowie nie powinna napawać Cię smutkiem, jest to tylko miejsce, które czeka na zapełnienie Twoimi marzeniami, pomysłami i energią kreacji na Twojej drodze dialogu wewnętrznego i rozpoznania Twojej PRAWDY, co Cię motywuje i czyni szczęśliwym(ą).

Miej WIARĘ w MOC DOŚWIADCZANIA na drodze osobistego oświecenia i poznania. Pamiętaj, że nawet Ci sławni, bogaci i osiągający największe sukcesy, są tacy sami jak TY. Nie są oni super herosami, obdarzonymi mocami nadprzyrodzonymi. Ludzi Ci dokonali tylko wyboru, aby uczynić swoje życie takim jakie chcą wieść, poprzez wypełnienie ich doświadczeniami, niezbędnymi na drodze do osiągnięcia ich celów. Ludzie sukcesu wzrastają, czerpiąc doświadczenie ze swoich porażek i sukcesów i z energią i pasją zaczynają nowe przedsięwzięcia. Ludzie sukcesu posiadają wiarę w siebie, ponieważ czerpią doświadczenie z poprzednich poczynań, wiedzą jak zareagować w pewnych sytuacjach i w związku z tym pozbawieni są LĘKU. Życie wynagradza tych, którzy podejmują działania, tych którzy nie podążają za tłumem, a raczej podążają za swoją intuicją i realizują swoje marzenia i pasje!…

Pamiętaj, życie nie jest spacerem, jest długą podrożą. I dobrze, że takie jest, ponieważ mamy dużo czasu aby je naprowadzić na odpowiednie tory. Życie ponadto jest cierpliwe i będzie Ci zsyłać odpowiednie doświadczenia, dopóki nie wyciągniesz z nich nauki i nie podejmiesz odpowiednich kroków. Nie rób gwałtownych ruchów i pozbądź się niecierpliwości, pewne rzeczy wymagają czasu. Żadna zmiana ani ponadczasowa wartość nie jest możliwa do osiągnięcia z dnia na dzień i nie wydarzy się już jutro. Jeśli tak działasz, będziesz kreować tylko więcej stresu i frustracji w swoim życiu!…

Podejmuj aktywności, co do których masz motywację aby wykonywać je stale, nawet wówczas kiedy z początku nie widać efektów Twojej pracy. Rób to nie tylko z dnia na dzień, ale z tygodnia na tydzień i z roku na rok.

Zdobądź niezbędne umiejętności i stań się na początku dobry(a) w tym co chcesz robić. Następnie poprzez zdobytą wiedzę i doświadczenie staniesz się specjalistą i LIDEREM w swojej dziedzinie. Staniesz się nim i będziesz w tym świetny(a), ponieważ będzie to Twoją PASJĄ!… Z czasem Twoje umiejętności staną się Twoimi talentami, które wyróżnią Cię z tłumu i nieoczekiwanie zauważysz, że ludzie naokoło patrzą na Ciebie jak na kogoś specjalnego, obdarzonego MOCĄ i ponadprzeciętnym magnetyzmem.

Jeśli ten artykuł zainspirował Cię do podjęcia działań i niezbędnych zmian, zapisz się na mój DARMOWY KURS „Jak Osiągnąć Wolność, Budując Biznes Online”.

Teraz podziel się tymi wiadomościami ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi. Prześlij im ten wpis poprzez Facebooka, Twittera, Blipa lub za pomocą innych portali społecznościowych, których używasz.

Pozostaw również swój komentarz, za który z góry dziękuję.

Z pozdrowieniami na Twojej drodze do sukcesu,

Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

Pozostaw swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field